O nas

Jesteśmy grupką ludzi, którzy z potrzeby serca pomagają kotom i psom przebywającym pod opieką schroniska. Praca ta jest w całości charytatywna i wykonywana w czasie wolnym. Każdy z wolontariuszy pracuje, studiuje lub ma inne swoje prywatne zobowiązania. Oznacza to, że nie jesteśmy codziennie w schronisku, a opieka którą sprawujemy nad zwierzakami jest dodatkowa. Podstawowe obowiązki przy zwierzętach wykonują pracownicy schroniska.

Naszym celem jest pomoc zwierzętom przebywającym w placówce. Realizujemy go poprzez:

  • opiekę nad zwierzętami na miejscu w schronisku;
  • promowanie zwierząt mieszkających w zamojskim schronisku;
  • edukowanie w zakresie faktycznej pomocy bezdomnym zwierzętom.

Wolontariat przy zamojskim schronisku dla bezdomnych zwierząt działa od dawna. Na przestrzeni lat zmieniał się zakres naszych zadań. Dzięki uprzejmości kierownictwa i pracowników schroniska stale poszerzamy wachlarz wykonywanych przez nas czynności. Czym dokładnie zajmujemy się jako wolontariusze? Sprawdź tutaj!

Aktualnie w wolontariacie aktywnie działa 20 osób. Różnimy się od siebie wiekiem, ilością wolnego czasu, wykonywanym zawodem i doświadczeniem ze zwierzętami. Łączy nas jednak jedno – chęć pomagania bezdomnym zwierzętom. Dzięki wzajemnej pomocy udało się już wiele, jednak wciąż dużo jest do zrobienia. Serdecznie zapraszamy do współpracy z nami. W grupie siła!