Schronisko, fundacje, stowarzyszenia, wolontariaty – komu pomagać?

Stronę, na której jesteś prowadzimy my, czyli Wolontariat działający bezpośrednio w Schronisku dla bezdomnych zwierząt w Zamościu – więcej o tym kim jesteśmy dowiesz się tutaj. Dzisiaj jednak nie tylko o nas.

Poniżej przedstawiamy innych, pomagających również bezdomnym czworonogom oraz wyjaśniamy dlaczego współpraca jest tak wartościowa.

INNE ORGANIZACJE I GRUPY Z ZAMOJSZCZYZNY

Istnieje kilka lokalnych organizacji i grup aktywnie pomagających bezdomnym kotom i psom. Warto odwiedzić ich strony i zapoznać się z działaniami jakich się podejmują:

WSPÓŁPRACA – DLACZEGO TAKA WAŻNA?

Możemy działać w różny sposób i nawet postrzegać odpowiedzialną pomoc trochę inaczej, ale tak naprawdę wszyscy mamy ten sam cel – pomoc potrzebującym zwierzakom ❤️

Skala bezdomności zwierząt w Polsce jest olbrzymia. Nie od dziś wiadomo, że w grupie tkwi siła. Niektórzy jednak wydają się ignorować tę starą prawdę?. Ogrom zwierząt, którym należałoby pomóc potrafi być przytłaczający, ale naszym zdaniem powinien nas mobilizować do wzajemnego wspierania się i doceniania. Każda pomoc jest ważna.

JAK I KOMU POMÓC?

Jeśli nie możesz adoptować pupila, ale chcesz pomóc bezdomnym zwierzętom z terenu Zamościa i okolic, masz do wyboru wiele wariantów. Na początku zastanów się nad tym:

  • jaką formę pomocy preferujesz (np. przelanie pieniędzy, przekazanie darów, zostanie domem tymczasowym, zostanie wolontariuszem, pomoc w tworzeniu ogłoszeń);
  • czy chciałbyś pomóc jednorazowo, czy podjąć regularną współpracę (np. zorganizowanie zbiórki w swoim miejscu pracy, wirtualna adopcja);
  • czy wolisz by twoja pomoc była skierowana dla konkretnego czworonoga, czy chciałbyś wesprzeć ogólnie pomagających.

Gdy odpowiesz już sobie na powyższe pytania skontaktuj się z wybraną przez Ciebie organizacją lub grupą i zaproponuj swoją pomoc. Nie czuj się urażony, jeśli spotkasz się z odmową. Pamiętaj, że nawet najmniejsza pomoc jest bardzo wartościowa, ale najlepiej dopasować ją do aktualnych potrzeb. W związku z tym, że różnimy się między sobą działaniami, nasze potrzeby także bywają inne.

Przykładem mogą być szampony do kąpieli psów, które przydadzą się dla podopiecznych fundacji mieszkających w hotelikach, a w schronisku są całkowicie zbędne (na tą chwilę w schronisku nie ma warunków do kąpania psów).

Doskonale obrazuje to także pomoc w wyprowadzaniu psów na spacery, która w schronisku wymaga wcześniejszego przejścia szkoleń i podpisania umowy o wolontariat. Nieoficjalnie działające grupy zwykle nie mają takich obostrzeń.

Największa różnica to przelewanie środków finansowych – na chwilę obecną zamojskie schronisko nie ma swojego oddzielnego konta bankowego, na które można przekazać darowiznę. Schronisko nie ma więc także możliwości przyjęcia 1% podatku z corocznych rozliczeń. Jednak fundacje i stowarzyszenia wymienione wyżej bez problemu skorzystają z takiej pomocy ❤️

ZAPRASZAMY DO POMOCY ZWIERZAKOM W SCHRONISKU

My pracujemy jako wolontariusze na miejscu w zamojskim schronisku. Skupiamy się na pomocy podopiecznym tej placówki. Więcej o naszych zadaniach dowiesz się tutaj.

Jeśli chcesz pomóc ogólnie schronisku lub konkretnemu czworonogowi, który w nim mieszka – skontaktuj się z nami. Chętnie podejmiemy współpracę zarówno z osobami prywatnymi, jak i z każdą organizacją, która potrzebuje naszej pomocy lub która może pomóc naszym podopiecznym.

Możesz również polubić